Kategorie

Waterman Carene


luksus na wyciągnięcie ręki
 
Ołówek Pelikan Griffix dla praworęcznych niebieski

Dostępność:
Dostępny (Wysyłamy od ręki)
 (8 szt.)
szt.
Cena netto: 34,63 zł 42,60 zł

Ołówek dla praworęcznych Pelikan Griffix niebieski


Ołówek jest etapem 2 w Systemie nauki pisania Griffix. Jest narzędziem bardziej prezyzyjnym doskonałym do stawiania pierwszych kroków w pisaniu. Idealny na początkowym etapie edukacji szkolnej.
W tym okresie ustalona powinna być ręka dominująca (prawo/leworęczność), wobec czego produkt występuje w dwóch wersjach: dla dzieci lewo - i praworęcznych.


Naturą dziecka jest ciekawość świata i poszukiwanie w nim miejsca dla siebie. W okresie rozwoju, niezwykle ważne jest zachowanie równowagi między wymaganiami a swobodą. Dziecko stawiające pierwsze kroki w nauce pisania powinno czuć się przede wszystkim komfortowo, czerpiąc jednocześnie radość z otrzymywania wskazówek motywujących do ćwiczeń.
Koncepcja serii Griffix powstała na bazie najnowszych badań dotyczących grafomotoryki, we współpracy z specjalistami z tej dziedziny, z nauczycielami oraz we współpracy z Instytutem Fraunhofera. Celem badań było poznanie procesu nauki pisania i problemów z nim związanych.

Wszystkie instrumenty piśmienne kształcą i determinują prawidłowy uchwyt, dzięki odpowiednio skonstruowanej strefie uchwytu trójpalcowego. Chwyt "szczypcowy" jest w ich przypadku wręcz intuicyjny, bo najwygodniejszy.
System nauki pisania Griffix zdobył nagrodę główną w pierwszej edycji konkursu redakcji Papierniczego Świata i ISPA Award w kategorii Artykuły szkolne. Otrzymał też nagrodę główną w konkursie "Świat przyjazny Dziecku" 2013 i 2012 organizowanym przez Komitet Ochrony Praw dziecka w kategorii: Dziecko w szkole.